16 Mart 1976’da Burdur Bucak’ta doğan Gökçen ÖZDOĞAN ENÇ,  ilkokulu ve ortaokulu Antalya Serik İlçesi’nde, liseyi Antalya Çağlayan Lisesi'nde tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu anda Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu okumaktadır. Halkla ilişkiler uzmanı olarak kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2004 yılında AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi ile yönetime giren ENÇ, sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirmiş, 2008 - 2011 tarihleri arasında da AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır.12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçilmiştir. 24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi, mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi ve Türk Parlamenterler Birliği Üyesi olarak göreve devam etmektedir. Aynı zamanda TBMM Türkiye - Kosta Rika Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır. Ayrıca Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır. TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesidir.

Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. İngilizce bilen ENÇ, evli ve 1 çocuk annesidir.

Sky Bet by bettingy.com