1977 doğumlu olan Mustafa KÖSE ilköğretimini Antalya Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, ortaöğretimini Antalya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2001 yılında avukatlık görevini icra etmeye başlamıştır. Siyasi yaşamına AK Parti'de başlayan KÖSE, Gençlik kollarında 2005 yılında getirildiği İl Başkan Yardımcılığı görevinden sonra 2. olağan kongrede İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

İl Yönetim Kurulu üyesi olarak eğitim çalışmalarında görev almış, teşkilat eğiticisi olarak; il, ilçe ve belde teşkilatlarına AK Parti'nin siyasi kimliği konusunda eğitimler vermiştir. 2007 yılında İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevine getirilmiştir. 2007-2009 seçimlerinde, seçim koordinasyon başkanlığı yapan Mustafa KÖSE, Cumhurbaşkanlığı ve 12 Eylül referandumlarında da aynı görevini icra etmiştir. 2011 yılının Şubat ayında İl Başkanlığı görevini devralarak 11 Ocak 2015'e kadar sürdürmüştür. Mustafa KÖSE, Yeryüzü Vakfı’nın kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir.

Geçmişte yönetim kurulunda yer aldığı MÜSİAD Antalya Şubesi’nin halen aktif üyesidir.İngilizce ve Almanca bilen Mustafa KÖSE, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

mustafakose.com.tr
avmustafakose
avmustafakose

 

Sky Bet by bettingy.com